تبلیغات
تحقیقات و مقاله های ویژه معلمان و دانشجویان - كفش های نوك تیز

كفش های نوك تیز

 

نوع مطلب :کفش های نوک تیز ،

نوشته شده توسط:علی اكبر ادهم آموزگار ششم ابتدایی استان اردبیل شهرستان پارس آباد

كفشهای نوك تیز

     یك متخصص ارتوپدی و استادیار دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی گفت : پوشیدن كفشهای نوك تیز باعث تغییر شكل پنجه پا می شود.
      دكتر « خلیل علیزاده » در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان این مطلب , افزود : شصت پا استعداد تغییر شكل در انگشتان را دارد كه پوشیدن كفش های نوك تیـز باعث این تغییرات می شود.
      وی اظهار داشت : این عامل در سمت داخل پا برجستگی هایی را ایجاد كرده كه موجب انحراف پا به سمت خارج می شود و بسیار برای پا دردناك است .
      وی با اشاره به اینكه كفش عاملی محافظ و تسهیل كننده راه رفتن محسوب می شود , افزود : تولیدكنندگان و افراد نباید به جنبه های زیبایی كفش توجه كنند , زیرا تغییر شكل در انگشتان پا می تواند به مروز زمان عوارض خطرناكی را به همراه آورد.
      این متخصص توصیه كرد : افراد بویژه زنان باید درانتخاب كفش علاوه بر جنبه زیبایی , راحتی , وجود فضای كافی برای جلوی پنجه پا , عدم فشار بر انگشتان را مدنظر قرار دهند.
علیزاده با اشاره به نبودن پاشنه كفش بیش از دو سانت , تصریح كرد : كفش باید محكم , با رویه چرمی , و دارای روبند باشد , زیرا كفش بدون روبند بعد از مدتی پهن و گشاد شده و در انحراف انگشتان پا موثر است .
هم اكنون در تقریبا تمام كفش فروشی های تهران كفش های نوك تیز چه مدل زنانه و چه مدل مردانه به صورت مد روز درامده و به فروش می رود.

منبع : روزنامه جمهوری اسلامی 15/02/1383 صفحه علمی و پژوهشی